logo

ONLINE PORADŇA

Chceli by ste vedieť viac o bylinných produktoch z nášho e-shopu? Radi Vám odpovieme prostredníctvom ONLINE poradne.

Upozornenie: Produkty na týchto stránkach sú výživové doplnky. Nejedná sa o lieky a nemožno ich za predpísané lieky zamieňať. Užívanie výživových doplnkov odporúčame konzultovať so svojim lekárom.

 

Vypadávanie vlasov
06.11.2022 21:16
Dobrý moja 17 ročná dcéra má problém s vypadávanim vlasov v oblasti temena, organická príčina sa nezistila, absolvovali sme plazma terapiu, lok. liečbu, užíva zinok forte, d vitamín, čo by ste nám poradili… ďakujeme

Dobrý deň,

problém s vypadávaním vlasov môže mať veľa príčin, ale vzhľadom na to, že sa organická príčina nezistila môže sa z pohľadu tradičnej čínskej medicíny  jednať o stav vyčerpania organizmu napr. z dôvodu zvýšenej psychickej alebo fyzickej záťaže, stresu, nesprávnej životosprávy a pod. 

V tomto prípade by som Vám odporúčala bylinnú zmes 191 Náramok ôsmich perál  a na výživu vlasových folikulov 163 Tajomstvo havranieho vrkoča  

V prípade záujmu je možná aj osobná konzultácia a možnosť individuálnych bylinných receptúr.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

Zápal močového mechura
13.10.2022 15:08
Dobrý deň,
Čo by ste mi prosím poradili na opakujúci sa zápal močového mechura- trva skoro rok, nasadené už 8-me atb, v moci som najprv mala baktérie, naposledy bol cievkovanx moc čistý, ale problémy neustupuju. Cítim bolesť v podbrušku a silne pálenie a stipanie zospodu.
Dakujem za Vašu pomoc

Dobrý deň,

tradičná čínska medicína odporúča ako podpornú terapiu zápalov močových ciest a močového mechúra bylinnú receptúru - 102 Nárek od riečnej delty. Typické príznaky pre jej použitie sú pálenie a rezanie pri močení. Môžu byť bolesti v podbrušku. Neužíva sa preventívne. Upozornenie: jedná sa o podporu terapie formou bylinnej zmesi (výživového doplnku). Nejedná sa o liek.

V prevencii infekcie močových ciest odporúčam hubu Polyporus.

Z našich byliniek sú v prevencii vhodné brusnice, cesnak (extrakt) má antibakteriálne účinky.

Z vitamínov hlavne vitamín C pre podporu imunity (antibakteriálny efekt), vitamín E – pre prevenciu a rekonvalescenciu 

Pre podporu imunity sú vhodné aj probiotiká.

Z minerálov je dôležitý zinok pre regeneráciu infekciou poškodených tkanív.

Z pohľadu výživy je dôležitý dostatočný príjem tekutín. Vyhýbať sa káve, alkoholu, čokoláde, jednoduchým cukrom, veľmi pikantným a dráždivým jedlám.

Odpovedal:  Vašková Judita, RNDr.

Úraz členku
27.12.2021 20:52
Dobrý deň,
aký prípravok by ste odporučili po úraze členku, podvrtnutie s opuchom a bolesťou? Ďakujem.

Dobrý deň,

po úrazoch spojených s opuchom, pri pomliaždeninách, ale aj pri zlomeninách TČM odporúča prípravok SAN QI. Jedná sa o tablety z koreňa rastliny Pavšehoj čínsky. Pomáha pri redukcii opuchu a znižovaní bolesti.

Regeneráciu poškodených tkanív po úraze podporuje tiež prípravok Húževnatosť bambusového výhonku (205 wan). Základom tejto zmesi je SAN QI – Pavšehoj čínsky + ďalšie bylinky podporujúce hojenie.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

kašeľ
09.12.2021 15:51
Dobrý deň,
aký prípravok tradičnej čínskej medicíny odporúčate pri suchom dráždivom kašli ktorý sa zhoršuje večer?

Dobrý deň,

odporúčam Vám 131 wan – Hvizd striebornej píšťalky. Zmes sa odporúča pri suchom kašli, môže byť prítomný pocit sucha v ústach, suchá pokožka. Bylinky obsiahnuté v zmesi pomáhajú regenerovať suché sliznice.

Z pohľadu TČM zmes vyživuje Yin, zvlhčuje pľúca, premieňa hlieny a zastavuje kašeľ.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

REISHI
01.12.2021 00:12
Je huba REISHI vhodná počas rekonvalescencie po covidovej infekcii?

Extrakty z plodníc  REISHI sa odporúčajú pre podporu organizmu v prípade bakteriálnych, vírusových, alebo mykotických infekcií. Má podporné adaptogénne účinky. Často je používaná aj pri terapii pľúcnych ochorení. Je teda vhodná aj počas rekonvalescencie po covidovej infekcii.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.