logo

Vitálne huby vo forme extraktu - Čo by sme o nich mali vedieť?

Stále častejšie sa stretávame s ponukou vitálnych húb vo forme výživových doplnkov vo forme extraktu. O čo presne sa jedná a aké sú benefity týchto výrobkov?

Vitálne huby MycoMedica

Huby sú súčasťou tradičných jedálničkov už po tisíce rokov. O ich priaznivých účinkoch na ľudský organizmus dnes už nikto nepochybuje.

Stále častejšie sa však stretávame s ponukou húb vo forme výživových doplnkov, napríklad vo forme extraktov. O čo presne sa jedná a aké sú benefity týchto výrobkov?

Pri výrobe extraktu z vitálnych húb sú používané špeciálne postupy extrakcie horúcou vodou. Dochádza pri nej k narušeniu chitínovej bariéry a následnému uvolneniu účinných látok z hubovej hmoty. Princíp dvojitej extrakcie spočíva v prvej extrakcii horúcou vodou a následnej extrakcii alkoholom. Využíva sa pre uvolnenie látok, ktoré nie sú vo vode rozpustné. Extrakty obsahujú spravidla od 30% do 50% účinných polysacharidov. Výhodou extraktu je, že je až o cca 30 % koncentrovanejší ako hubový prášok.

Vysoko kvalitné extrakty z vitálnych húb, ktoré ponúkame vyrába česká firma MycoMedica. Produkty značky MycoMedica sú testované v nezávislom Nemeckom laboratóriu Agrolab. Veríme, že mnohí z Vás tieto produkty poznáte a máte s nimi rovnako dobré skúsenosti ako my.

Ak by ste mali záujem o bližšie informácie ohľadom účinkov jednotlivých produktov napíšte nám svoje otázky na info@genovital.sk

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.